Netwerkbijeenkomst wintersport Frankrijk - 3 oktober 2023
Bijgewerkt op: 12 sep.

Op 3 oktober organiseert Atout France in samenwerking met France Montagnes als vanouds een gezellige netwerkbijeenkomst voor aanbieders van wintersportvakanties naar Frankrijk. Speciaal voor deze gelegenheid komt France Montagnes met 10 wintersportplaatsen naar Amsterdam om Nederlandse reisprofessionals te ontmoeten.
Voorlopig programma
15u00 - 15u30 Ontvangst Nederlandse reisprofessionals
15u30 - 16u00 Korte presentatie France Montagnes en partners
16u00 - 18u30 Netwerken
18u30 - 19u30 Aperitief
19u30 - 21u30 Diner
Welke wintersportplaatsen kun je ontmoeten? Vertegenwoordigers van:
Avoriaz 1800 - Clémentin Cousin
Tignes - Catherine Breiller
Val d’Isère - Anna Laignelet
Les Menuires, Les Menuires Tours - Pauline Bal
Val Thorens, Val Thorens Tours - Quentin Dourlot
Val Cenis - Christophe Marliere
Alpe d’Huez, SATA - Sonia Papaveri
Les 2 Alpes, SATA - Amanda Sanchez
Serre Chevalier - Lucie Gaillard
Les Etincelles - Florine Verjus
Chamonix - naam horen wij nog
Namens France Montagnes is Martine Achard aanwezig
Voor teksten kijk onderaan dit artikel
Voor wie:
- wintersport touroperators
- zelfstandige reisadviseurs die wintersport vakanties aanbieden
- MICE specialisten die incentives naar de sneeuw organiseren of programma's voor groepen op maat
Locatie
ODE aan de Amstel
Amstelboulevard 1 1096 HH Amsterdam
Internet: https://odeaandeamstel.nl/en
Vlakbij het Amstelstation in Amsterdam
Parkeren o.a. mogelijk in Q-Park Amstel, Julianaplein 1, 1097 DN Amsterdam
Jij komt toch ook? Schrijf je snel in op het INSCHRIJFFORMULIER
Heb je nog vragen? stuur dan een mailtje naar jojanneke.kramer@atout-france.fr
©France Montagnes, on met les voiles
Serre Chevalier
Serre Chevalier is een van ‘s werelds grootste skigebieden in de Zuidelijke Alpen met bijna 250 Km aan pistes die varieren in hoogte. Daarvan ligt 80% boven de 2000m, dus met goede sneeuwcondities in de winter.
Zowel de stad Briançon als nog 3 charmante dorpjes maken deel uit van het skigebied. Briançon staat aangemerkt als stad vol met kunst en geschiedenis, waarvan de vestingwerken op de werelderfgoedlijst van Unesco vermeld staan.
Het dichtsbijzijnde vliegveld is Torino Caselle, o 135 km, met een handige shuttle verbinding in de winter.
Nieuw in 23-24 Le Chalets du Grand Hôtel (opening kerst 2023), een residence met 21 luxe appartementen ontworpen door de bekende architect en stadsplanner Jean-Michel Wilmotte. Olivier Frémont tekende voor het interieur, met duidelijke link naar het 4-sterren Grand Hôtel. Je profiteert van hotel service (restaurant, bar, spa, ski shop etc) en handige ligging op 50 m van een skilift.
Ook open met kerst 2023 is de nieuwe Pontillas kabelbaan, met plaats voor 10 personen, die de huidige kabelbaan vervangt in het gebied Villeneuve, om een betere verbinding te verzorgen met de Méa/Clot sector, het beginnersgedeelte en de nieuwe BBQ plek met pick nick gedeelte op 2255m.
Het aantal pick nick plekken stijgt daarmee naar 4, met elk een prachtig uitzicht op de bergen.
Les Menuires Les Menuires is een gezellige wintersportplaats en sneeuwzekere bestemming in het grootste aaneengesloten skigebied ter wereld., les 3 Vallées. Je vindt er accommodatie voor elk budget. Een echte ski in ski out bestemming waar naast het skiën vele leuke activiteiten zijn voor het hele gezin, stellen of groepen vrienden. Van sleeën tot spa’s en van yoga lessen tot fatbiken in de sneeuw, er is voor elk wat wils.
Val Thorens
Sinds 2013 is Val Thorens als 7 keer tot ‘s werelds beste skiresort uitgeroepen en al 10 keer tot beste Franse wintersportplaats. Bovendien is het letterlijk het hoogtepunt van Les 3 Vallées, op 2300 m hoogte maar liefst met vele activiteiten in en rond de sneeuw. Met 6 gletsjers en 8 toppen boven de 3000m weet je dat het skiseizoen lang is (van november tot mei)en sneeuwzeker. Vanaf de Cime Caron heb je een indrukwekkend panorama uitzicht op 3200m hoogte.
Dankzij de fijne poedersneeuw, goed onderhouden pistes, het uitgebreide en zeer diverse skigebied kun je hier verschillende activiteiten in de sneeuw ondernemen. Rond het resort zelf kunnen de beginners terecht, maar de hoge toppen bieden genoeg uitdaging voor gevorderde skiers.
Val Thorens staat ook al jaren bekend om haar lift innovatie, zodat je je er snel en veilig verplaatst, ook in het hoogseizoen en als de weersomstandigheden niet optimaal zijn.
Wat accommodatie betreft kun je kiezen voor luxe 5-sterren hotels of charmante 3-sterren hotelletjes, een betaalbaar of juist zeer luxe appartement, voor zowel gezinnen als groepen vrienden en alles ski-in/ski-out.
Deze winter viert Val Thorens zijn 50e verjaardag en de sfeer is er altijd cosmopolistisch en gezellig te noemen met een uitgebreide après-ski, van bistronomie tot gastronomische hoogstandjes, van jazz concerten tot levendige dj’s, en daarmee niet alleen voor jonge mensen leuk maar voor iedereen die van wintersport houdt.
Val Thorens tours, is het incoming agency dat touroperator en reisorganisaties graag verder helpt met het opzetten van programma’s en boekingen voor individuele klanten en groepen.
Tignes Een sneeuwzekere bestemming door de ligging op 2100m met 300km aan pistes die gedeeld worden met Val d’Isère. Perfect voor skiers van alle niveaus en leeftijden van 25 november tot volgend jaar 5 mei. Er zijn activiteiten voor het hele gezin zoals bungee trampoline, snowtubing en hondensleeën maar ook voor de ware durfals zoals duiken onder het ijs, Bun J Ride , paragliden, vliegen in een microlight toestel of de 3 km lange toboggan afdaling. Bovendien worden er vele feestelijke en sportieve shows georganiseerd.
Nieuw komend seizoen is de skipas voor 4 uur, die je op elk moment in kunt laten gaan. Ook er is een nieuwe vrije ijsduik activiteit.
Val d’Isère Een echte beleving in de bergen geniet je van 2 december tot 5 mei volgend jaar in Val d’Isère. Deze winter de eerste 5e ster voor chale by Airelles aan de voet van de piste, luxe penthouses in de Silverstone Lodge residence en een nieuw gezellige appartemnt in Le Val d’Isère hotel.
In Le Yule en Le Refuge de Solaise hotels vind je innovatieve wellness programma’s. En wie van lekker eten houdt kan heel goed terecht in het dorp en in het skigebied.
Les Etincelles
Les Etincelles Collection, is inmiddels een grote speler in de Franse Alpen met een groeiende collectie van 16 drie tot vijfsterren hotels, 200 self catered appartementen en 26 chalets in de hooggelegen wintersportplaatsen als Tignes, Val Thorens, La Plagne of Alpe d’Huez. Zij zijn daarmee naam aan het maken voor een nieuwe art of living in de bergen. Elke accommodatie biedt weer een andere ervaring en een succesvol verblijf in zomer en winter.